Fjordland Kongres: 7. feb. 2023 - Se mere her
NyhederArrangementerOm osMedarbejdereKarriereKontakt

30. november 2022

Øget digitalisering af økonomistyringen

Ø90 og Summax bliver til nytår erstattet af InterCount og alle nuværende brugere af Ø90-Online er begyndt at modtage information.

InterCount kommer som en naturlig følge af den digitale udvikling, og vil bidrage til automatisering af flere processer i økonomistyringen. Samtidig medvirker InterCount også til opfyldelse af den nye bogføringslov, der bl.a. stiller større krav til digitalisering.

Fjordland afholder informationsmøder den 13. december vedrørende InterCount, hvor systemudvikleren Seges Innovations vil præsentere systemet og samtidigt vil der være mulighed for at stille spørgsmål.

InterCount Informationsmøder

Tilmeld dig et af følgende informationsmøder allerede nu

LEMVIG

Tirsdag 13. december 
kl. 10.00
TILMELD

THISTED

Tirsdag 13. december
kl. 13.00
TILMELD

SKIVE

Tirsdag 13. december 
kl. 15.30
TILMELD
I januar afvikler Fjordland i fællesskab med SEGES Innovation undervisningsdage, vedrørende brugen af InterCount – Mere information følger.

Du kan få meget mere information om InterCount her:
LÆS MERE OM INTERCOUNT
Hænder der peger på en skærm
Har du spørgsmål til InterCount, vil jeg anbefale dig at tilmelde dig et af informationsmøderne...

PALLE BRUN NIELSEN

Virksomhedsudvikler og afdelingsleder
phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram