Fjordland Kongres: 7. feb. 2023 - Se mere her
NyhederArrangementerOm osMedarbejdereKarriereKontakt

Tilmelding af Kødkvæg

til Lemvig Marked & Dyrskue 6. juni 2026

    Informationer om dyret:

    Udstiller:

    Ved tilmelding til skuet gives der tilladelse til, at vi må indsamle data på besætningen og tilmeldte dyr til brug for sundhedsvurdering jf., dyrskuets sundhedsregler. Data indsamles fra CHR (Det centrale Husdyrregister) og Kvægdatabasen og leveres af Landbrug & Fødevarer/SEGES).

    Samtidig accepterer du, at vi må bruge relevante oplysninger om dig og dit dyr i kataloger og på hjemmesiden samt bruge eventuelle billeder i markedsføringen. Samtidig erklærer du, at du er bekendt med reglerne for Lemvig Marked & Dyrskue, samt indestår for rigtigheden af ovenstående oplysninger.

    Bevis venligst, at du er et menneske ved at vælge fly.

    Eksperter i landbrugsrådgivning

    Vi giver dig 360° rådgivning. Du får det hele under det samme tag – og det er noget, vi ser som en stor styrke.
    FÅ RÅDGIVNING NU
    phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram